Werken als (tandem)maatje

De startdatum is nog niet bekend

Wil jij onderzoeken hoe je als betrokken vrijwilliger het leven van een ander zou kunnen verrijken? Lees dan snel verder.

De module werken als (tandem)maatje gaat over kennis, ervaringen en vaardigheden die je nodig hebt om je ervaringskennis in te zetten in het maatjescontact. Met vaardigheden wordt bedoeld, datgene wat je moet kunnen om deze rol te vervullen. Vaardigheden zijn gedragingen of manieren van doen die je kunt aanleren en ontwikkelen.

In deze module ga je vaardigheden oefenen die je nodig hebt als je jouw eigen ervaringskennis wilt inzetten in het maatjescontact. Ook maak je kennis met het begrip ‘kwartier maken’. Daarnaast gaan we onderzoeken wat jouw drijfveren zijn en de kernwaarden die jij als uitgangspunt hebt om van betekenis te zijn als maatje.
Thema’s als stigma, zelfstigma, uitsluiting en peer support zullen aanbod komen.

Vaardigheden waar we mee zullen gaan oefenen zijn:
– Omgaan met de gevolgen van stigma, zelfstigma en uitsluiting.
– Van ‘wij en zij’ naar ‘samen’.
– Aansluiten bij de ander vanuit peersupport.
– Verschillende aspecten van communicatie.

Data                    volgt z.s.m.
Tijd                     volgt z.s.m.
Locatie              Stichting Maatjesproject Gooi en Vechtstreek, Orchideestraat 8-10, 1214 BJ Hilversum

Wil je meer informatie en/of je aanmelden dan kun je contact opnemen via info@herstelnetwerk.nl. Ontvang je niet direct een mailtje van ons terug kijk dan even in je spam.

Wil je liever bellen of appen? Dat kan ook, neem dan contact met ons op via onderstaande telefoonnummers en wij nemen zo snel mogelijk contact met je op.

Nelly Eijlers 06-13011659
Amanda Gewald 06-20748628

Binnenkort

WRAP (Wellness recovery Action Plan)

Dinsdag 6 januari t/m 24 februari 2026 (8 bijeenkomsten)
  • Rembrandthof, Laan van de Heelmeesters 2, Hilversum

Training Mindfulness

Vrijdag 30 januari t/m 13 maart 2026, van 16.00-17.30 uur
  • Wilhelminaplantsoen 14 in Bussum

Schrijf je verhaal (intro)

Woensdag 25 februari t/m 25 maart 2026
  • Nog niet bekend, volgt z.s.m.

WMEE (werken met eigen ervaring)

De startdatum is nog niet bekend
  • Nog niet bekend, volgt z.s.m.

Herstellen doe je zelf

De startdatum is nog niet bekend
  • Nog niet bekend, volgt z.s.m.

Positief bekeken

De startdatum is nog niet bekend
  • Nog niet bekend, volgt z.s.m.